Deze week in De Week: Steve Claeys

Op 20 december 2017

Deze week in De Week:

Steve Claeys (lijsttrekker N-VA Machelen-Diegem 2018) stelt zijn wildste droom voor: "Iedereen Nederlands"

Mijn wildste droom? Dat iedereen in onze gemeente een kleine inspanning doet om Nederlands te praten. Dit zou een wereld van verschil maken. Als iedereen dezelfde taal spreekt gaan alle deuren open: mensen worden socialer, kunnen makkelijker integreren, geraken makkelijker aan werk, leren beter bij op school en nemen sneller actief deel aan het verenigingsleven. De barrière die er is wanneer mensen niet dezelfde taal spreken zal vervagen. En zo wordt onze gemeenschap hechter, aangenamer en zullen verschillende culturen elkaar misschien beter begrijpen.

Maar het algemeen gebruik van het Nederlands is niet het enige waar ik van droom. Een gezellige, plezante en aangename handelskern is eveneens een wilde droom die ik graag in onze gemeente Machelen en Diegem zou zien uitkomen. Een handelskern waar mensen kunnen samenkomen om een gezellig terrasje te doen en te winkelen, waar men vlot met de fiets en het openbaar vervoer terecht kan en waar er ook voldoende parkeerplaats wordt voorzien. Een handelskern waar tal van evenementen kunnen plaatsvinden, zoals bijvoorbeeld een kleine, gezellige markt voor streekproducten, waar zowel handelaars, bezoekers en inwoners van onze gemeente fier op kunnen zijn.

En wie weet… door te durven dromen komen dromen misschien ooit uit.

Meer info: http://makr.roularta.be/3DI/DSDW/index.jsp?editie=7048 > pagina 10

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is